ZLIEVÁREŇ

Firma DOR vyrába odliatky metódou tlakového liatia. K tomuto účelu sú dve samostatné zlievárne a to pre tlakové liatie zliatin hliníka a tlakové liatie zliatin zinku.

Lejacie stroje ITALPRESSE Lejací stroj IP 550 SC Naberacia lyžica naberá kov z udržiavacej pece Automatické odoberanie odliatkov

 

TLAKOVÁ ZLIEVÁREŇ PRE ODLIEVANIE ZLIATIN HLINÍKA

Tlaková zlieváreň je vybavená automatizovanými lejacími bunkami s automatickým dávkovaním kovu, odoberaním odliatkov a ošetrovaním foriem. Pracoviská sú vybavené strojmi od firmy ITALPRESSE. Stroje pracujú v plne automatickom cykle, čo maximálne eliminuje vplyv ľudského faktoru a tak má priaznivý vplyv na stabilitu procesu odlievania.

Odliatky sú následne obstrihované, omieľané na stroji WALTHER TROWAL, prípadne tryskané antikorovou drťou.

Odliatky sú odlievané z prakticky všetkých dostupných zliatin hliníka určených pre tlakové liatie. Pre tavenie zliatin hliníka sú používané tavacie pece od firmy MARCONI a ROMAN.

Taviaca pec Marconi Pohľad do otvorenej formy v lejacom stroji IP 400 SC Al odliatky Omieľacie zariadenie WALTHER TROWALLejací stroj IPZ 130 T
Zn odliatky

TLAKOVÁ ZLIEVÁREŇ PRE ODLIEVANIE ZLIATIN ZINKU

Tlaková zlieváreň je vybavená automatizovanými lejacími strojmi od firmy ITALPRESSE a FRECH. Stroje pracujú v automatickom cykle.

Odliatky sú následne obstrihované, omieľané na omieľacom stroji RÖSLER, prípadne tryskané antikorovou drťou.

Podľa požiadaviek zákazníka sú odliatky po ich obstrihnutí na hydraulických lisoch následne omieľané keramickými respektíve plastovými telieskami na omieľacom stroji od firmy RÖSLER, prípadne tryskané antikorovou drťou. Odliatky môžu byť ďalej spracované v prevádzkach sériovej výroby mechanickým opracovaním, brúsením, lakovaním prípadne montované do zostáv s inými súčiastkami.

Hotové Zn odliatky Hydraulické lisy s obstrihovými nástrojmi Časť obstrihového nástroja s Al odlevom Omieľacie zariadenie RÖSLER

Tlakové odliatky aj pre Vás môže vyrábať práve firma DOR s.r.o.  Kontaktujte nás na tel. čísle  +421 948 728 552